ירושלים - ארמון הנציב

ארמון הנציב הוא מבנה שלטון שהוקם בירושלים בתקופת המנדט הבריטי לשמש כמקום מגוריו וכלשכתו של הנציב העליון הבריטי. בפי שלטונות המנדט נקרא המבנה "בית הממשלה" (באנגלית: Government House). מתחם ארמון הנציב נמצא על פסגת רכס ג'בל מוכאבר (ההר הכביר) - הוא "הר העצה הרעה" הצופה מדרום מזרח על העיר העתיקה.האדריכל אוסטן סיינט בארב הריסון, מנהל מחלקת העבודות הציבוריות המנדטורית, הוא שנבחר לתכנן את מבנה ארמון הנציב. קראו עוד
הוא ערך חמש תוכניות חלופיות לעיצוב הבניין עד לקבלת התוכנית הסופית בשנת 1928.
ארמון הנציב הוא מבנה המשדר רשמיות ופאר תוך שימוש מושכל באלמנטים עיצוביים ארכיטקטוניים אירופאיים, ומזכיר מבני ציבור שנבנו ברחבי האימפריה בכלל ומבנים מנדטוריים בפרט. מוזיאון רוקפלר, לדוגמה, תוכנן אף הוא בידי הריסון עם עקרונות דומים. טכנולוגיות בניה מודרניות, וחומרים מודרניים כגון בטון, שולבו עם טכנולוגיות מסורתיות האופייניות לאזור ועם חומרי בנין מסורתיים מקומיים כגון אבן ירושלמית. למתבונן מקרוב מזכיר המבנה, בזכות שימוש באלמנטים מקומיים, מבנים ואופי של כפרים ערביים ומשקף את אופייה של העיר העתיקה שעליה הוא צופה.
ארמון הנציב משמש כיום כמטה ארגון הפיקוח על הפסקת אש של האומות המאוחדות (UNTSO).

מה עשינו בפרוייקט: הפרויקט שערך כ-8 חודשים כלל שיקום מבנה הגן, הריסה ובניה מחדש של קטעים פגועים פירוק והסדרה של שבילים,קשתות, ריצופים וקטעי קיר, חיזוקים קונסטרוקטיבים, הזרקות וחיזוק יסודות.
לקוח: 777 ניהול פרוייקטים מהנדס : שפר את רונן מהנדסים

פרוייקטים - שימור ושיחזור היסטורי