אבו סנאן - מערת קריפטה

אבו סנאן הוא אחד הישובים הקדומים בארץ ישראל, שמו המקורי הוא (נג'מת סובח)- איילת השחר. על פי מקורות הסטורים הכפר הוקם במאה ה-11 לספירה בעבר היה הכפר ממקום על גבעה ששמה את תל (התל). במרחק 2 ק"מ מערבית למיקומו כיום, בסמוך לכביש הראשי אבו סנאן נהרייה. קראו עוד
הכנסייה העתיקה בכפר ע"ש גו'רג' הקדוש שנמצאת בבית הקברות אינה כנסייה טיפוסית, למעשה היא מערה חצובה בסלע הקרטון, מה שהופך אותה למאוד ייחודית. למרות שיש בכפר עוד כנסייה חדשה יותר שנבנתה בשנת 1860, עדיין מגיעים אליה מתפללים ומדליקים בה נרות, כמו כן טקסי תפילה וטבילה עדיין מתקיימים בה.
מה עשינו בפרוייקט: העבודה התמקדה בשלושה מוקדים עיקריים: - טיפול בחלקי סלע בשלבי התנתקות. - טיפול בסדקים בתקרת המערה. - השלמת חלקים חסרים בתקרת המערה להחזרת תפקוד קשתי של התקרה. בוצעו עבודות של הסרת חלקים מנותקים, ביצוע רולקות מחומר מליטה על בסיס סיד הידראולי , החדרת מוטות פיברגלאס 6-8 מ"מ לעומק של כ- 50 ס"מ ודיוס על פי הנחיות הנדסיות. כמו כן בוצעו הספגת שולי הסדק במי סיד, מילוי סדקים ביתדות אבן וחומר מליטה וגראוטיג לפי צורך. ביצוע פודסט וספסלים בגמר טיח מוחלק, כולל פרוק בטון וריצוף קיים,הכנת תשתית ושכבת יישור.
לקוח: ועד העדה האורתודוקסי אדריכל : אסעד דאוד
קבלן : סאמר טבר

פרוייקטים - שימור ושיחזור היסטורי